0 ks
Košík Vyhľadať
☰ Kategórie

Kniha Zrodenie alebo aj my sme (sa) zrodili doma

Poslaním knihy Zrodenie alebo aj my sme (sa) zrodili doma je podať pomocné informácie všetkým vnímavým rodinám, ktoré sa pripravujú na narodenie dieťatka – či už v pôrodnici, alebo v prirodzenom sociálnom prostredí, teda doma.

Podáva skutočné svedectvo o našej aktuálnej pôrodnej epoche. Pre súčasných rodičov je studničkou poznania a pre budúce generácie bude vzácnym archívom o dobe, v ktorej si ženy vzali pôrody späť do svojho aktívneho vedenia.

Je dôkazom, že pôrod môže byť práve takým, akým si ho rodina vysníva, takým, akým si ho nastaví pre svoj pozemský plán duša dieťaťa, takým, aký má pre dobro všetkých byť.

Ukazuje, že neexistuje jeden najlepší model pôrodu pre všetkých, ale je každému šitý na mieru. Otvára dvierka nemocničných pôrodov, odhaľuje, ako vyzerá pôrod pod vedením niekoho iného a ako vyzerá spanilo spirituálny pôrod aktívne poňatý pod kontrolou čarokrásne-divoko rodiacej ženy.

Poukazuje na súvislosti, znamenia, strácanie sa, hľadanie a katarzné nájdenie sa. Kniha, ktorá je tou pravou pre tých, ktorí majú silu a odvahu niesť zodpovednosť za vlastný život – vlastné pôrody.

Zodpovedá napríklad otázky:

  • čo priniesla prvá kniha Rodili sme doma, aké zmeny podporila
  • aká je funkcia pôrodníka, pôrodnej asistentky, duly, babice, neonatológa, detskej sestry
  • ako nazerajú na svoje narodenie doma naši starkí
  • výskumy, štatistiky pôrodov doma v porovnaní s pôrodmi v pôrodnici
  • zodpovedné vs nezodpovedné mamy
  • neasistovaný pôrod
  • pôrod doma po cisárskom reze
  • myšlienkové nastavenie – programovanie a pôrod
  • je pôrod doma cestou pre všetkých?

kniha, strán 264, slovenčina, ISBN 978-80-971293-3-0, EAN 9788097129330

Autor: Alexandra Kešeľová

Vydavateľstvo: Vydané vlastným nákladom autora

Naše hodnotenie: nech Vás neodradí zmienka v názve o zrodení doma. Táto kniha je určená pre všetkých, ktorí chcú zažiť príchod svojho dieťatka na svet v čo najprirodzenejších podmienkach, nie len doma. Príbehy nie sú o divožienkach, bláznivých alternatívnych ženských... (ako nás zvyknú nazývať), ale o ženách (a ich mužoch), ktoré sa vedome rozhodli pre pôrod v domácom prostredí. Vysvetľujú, čo ich k tomu rozhodnutiu viedlo, ako prebiehala ich príprava a ako to nakoniec dopadlo. Všetky ženy, ktoré sa vedome rozhodnú rodiť doma, sú na tento krok zodpovedne a dokonale pripravené. Nejdú si však skalopevne za svojim cieľom nevnímajúc signály svojho tela a ešte nenarodeného dieťatka. Všetky ženy vedeli dokonale rozpoznať signály, ktoré im dávalo ich telo a dokázali komunikovať so svojim ešte nenarodeným dieťatkom. Boli pripravené aj na variantu ísť do nemocnice, ak by to tak cítili. Nie všetky pôrody v príbehoch končia pôrodom doma. Jeden dokonca skončil sekciou. Tým kniha poukazuje na to, že ženy vedome pripravené na pôrod doma vedia vycítiť hroziace nebezpečenstvo a vložiť sa do rúk zdravotníkov.
V tejto knižke nájdete aj náš príbeh - č. 38 a 39.

Kód ZR
Výrobca Knižné vydavateľstvo
EAN 9788097129330
Cena
(s DPH)
14,18 € / ks