0 ks
Košík Vyhľadať
☰ Kategórie

Kniha Koncept kontinua

Autorka Jean Liedloff vo svojej svetovo preslávenej knihe Koncept kontinua odhaľuje, prečo sú ľudia žijúci na západe tak nespokojní a často nešťastní. Po niekoľkých expedíciách medzi juhoamerických indiánov rozpoznala, že tieto pocity môžu prameniť z neuspokojených potrieb bábätiek a malých detí, ktoré sa na západe snažíme vychovávať podľa všemožných teórií, len nie podľa vlastnej intuície a evolúciou vytvorených jednoduchých pravidiel a očakávaní.
V knihe, ktorá napísala už v roku 1975, veľmi jasne a presvedčivo vysvetľuje, ako je potrebné zachádzať s našimi najmenšími, aby z nich vyrástli spokojné a samostatné deti a následne dospelí ľudia, ktorí si nepotrebujú liečiť svoje deprivácie z detstva všetkými možnými spôsobmi, počínajúc drogovou závislosťou a končiac nezdravými partnerskými vzťahmi a sú schopní viesť plnohodnotný život, ktorý nebude naplnený večnou nespokojnosťou a hľadaním niečoho, čo sa nájsť nedá. Nášmu vlastnému životu tak dáva úplne nový rozmer a pomáha ľuďom nájsť jednoduchú a pri tom málo predvídateľnú odpoveď na často kladenú otázku - prečo nie sme šťastní.

kniha, viaz., 176 strán, 13,5 x 20,5 cm, čeština, ISBN: 978-80-86685-79-3

Autor: Jean Liedloff

Vydavateľstvo: Dharma Gaia

Naše hodnotenie: táto kniha by sa mala zaradiť medzi povinné čítanie nie len pre budúcich rodičov. Autorka na ľuďoch žijúcich v súlade s prírodou nám ukazuje, ako veľmi sme sa odcudzili prirodzeným rodičovským inštinktom a snažíme sa počúvať rady okolia a samozvanými odborníkmi... Kniha pomáha pochopiť, že kojením podľa potreby, nosením dieťaťa a tým, že ho necháme spať v našej posteli dieťa nerozmaznáme, práve naopak, v najrannejšom období života splníme jeho prirodzené potreby a tým mu pomôžeme prirodzene sa odpútať, pomôžeme mu tým byť samostatnejšími a sebavedomejšími bytosťami... Je to jedna z kníh, ktorú nestačí požičať si a prečítať, ale VLASTNIŤ a kedykoľvek sa k nej vracať :-)

Kód KK
Výrobca Knižné vydavateľstvo
EAN 9788086685793
Cena
(s DPH)
8,72 € / ks