0 ks
Košík Vyhľadať
☰ Kategórie

Kniha Dobré věci nejsou špatné

Veľa ľudí si praje zmeniť svoje stravovacie návyky, chcú variť inak, zdravšie, ale nevedia ako začať. Práve pre nich je určená táto kniha. Ponúka jednoduché recepty pre bežné dni a praktické rady a informácie pre orientáciu v džungli rozporuplných názorov na zdravú stravu. A pretože autorka sa dlhodobo venuje aromaterapii, nájdete v knihe tiež informácie, ako využiť prírodné éterické oleje k aromatizácii pokrmov.

Kniha je rozvrhnutá do dvoch oddielov. V prvom oddiele sú čitateľne a zrozumiteľne zhrnuté informácie o zdravej výžive. Autorka v záujme vyváženej stravy nezavrhuje primeranú konzumáciu mäsa, poukazuje na nevhodné suroviny a potraviny a zoznamuje s novými, ktoré je vhodné do jedálnička zaradiť. Oddiel obsahuje tiež kapitolu o éterických olejoch a ich úlohe pri aromatizovaní potravín.
Druhý oddiel je zameraný prakticky - na recepty. Každá kapitola predstavuje jednotlivé skupiny jedla - polievky, zeleninu, mäso, prílohy, omáčky, pomazánky, sladkosti a pečivo, kváskový chlieb, ovocie. V úvode každej kapitoly sú zhrnuté princípy prípravy daného typu jedla a potom nasledujú autorkine obľúbené a overené recepty, ktoré zvládnu aj začiatočníci. Autorka nezaprie svoju náklonnosť k sladkostiam a táto kapitola je jednou z najobsiahlejších a pri pečení tiež najviac využíva éterické oleje.

Autor: Marie Noe

252 strán, viaz., 165 x 240 mm, ISBN 978–80–86356–52–5, rok vydania 2011

Vydavateľstvo: OWP, CZ

Kód DV
Výrobca Knižné vydavateľstvo
EAN 9788086356525
Cena
(s DPH)
18,43 € / ks