0 ks
Košík Vyhľadať
☰ Kategórie

Kniha Aby porod nebolel

V knihe Aby porod nebolel ide predovšetkým o osobný príbeh, na ktorého začiatku si autorka ako budúca matka kladie otázku: Prečo by mal pôrod bolieť? Nevšedná otázka, za ktorou nasleduje nevšedný príbeh ženy, matky.
Publikácia upozorňuje napríklad na možnosť psychosomatických vplyvov pri tehotenských, pôrodných a popôrodných ťažkostiach či komplikáciách, vplyv predchádzajúcich generácií na súčasné tehotenstvo, pôrod, kojenie. Spomína tému prirodzenej antikoncepcie a ponúka etymologický výklad. V neposlednom rade pripomína, že tehotenstvo a pôrod nie je choroba, ale prirodzený fyziologický proces. Kniha si nekladie za cieľ predkladať akýsi univerzálny pôrodný návod, konkurovať práci a postupom pôrodníkov, pôrodných asistentiek, dúl či iným spriazneným profesiám. Nenájdete v nej ani potravinové doporučenia, fyzické cvičenia... skrátka to, čo si môžete nájsť v knihách mnohých skvelých autoriek a autorov. Jej zmyslom je odovzdať osobnú skúsenosť. Ponúknuť trochu iný uhol pohľadu. Predstaviť tehotenstvo a pôrod ako prácu na sebe.

192 strán, brož., 17 x 24 cm, čeština, ISBN: 978-80-87168-17-2

Autor: Lucie Groverová-Suchá a Radek Suchý

Vydavateľstvo: Kernberg Publishing

Naše hodnotenie: kniha je určená všetkým - nie len ženám ale aj osobám, ktoré ich budú sprevádzať pôrodom, ktoré chcú pôrod prežiť aktívne, čo najprirodzenejšie. Kniha dáva návod na to, ako pracovať na sebe tak, aby sa žena dokázala ponoriť do svojho vnútra, aktívne spolupracovať so svojim telom a počúvať signály rodiaceho sa diťatka. Pôrod sa naozaj dá zvládnuť len s minimom bolesti...

Kód APN
Výrobca Knižné vydavateľstvo
EAN 9788090576612
Cena
(s DPH)
12,50 € / ks