0 ks
Košík Vyhľadať
☰ Kategórie

Kniha Bonding - porodní radost

Kniha vznikla ako rozhovor troch žien. Klinická psychologička Michaela Mrowetz ako jedna z prvých v Čechách začala hovoriť o téme rannej podpory bondingu. Ivana Antalová je zakladateľkou združenia BabyKlokánci, podporujúceho deti choré a predčasne narodené. Gauri Chrastilová, fejtonistka a spisovateľka, sa dlhodobo zaujíma o normálny pôrod a o všetko, čo súvisí s výchovou detí.
Autorky napísali knihu, ktorú by si samy radi prečítali, keď prežívali svoje prvé tehotenstvá. Knihu, ktorá sa otvorene dotýka radostných aj bolestných tém materstva a rodičovstva a odborne, ale pritom jednoducho a zrozumiteľne poníma celú širokú škál tém, prepojených ťažiskovou myšlienkou nutnosti presadenia podpory rannej väzby medzi matkou a dieťaťom ako bežné normy (nie len) českého pôrodníctva.
Rozhovor je doplnený príbehmi, kazuistikami, stanoviskami rôznych odborníkov, prílohami a šesťdesiatstránkovou farebnou obrazovou prílohou.
Predhovor napísala Eva Labusová.
Publikácia je určená predovšetkým laickej verejnosti, ale prináša zaujímavý odkaz a pre zdravotníkov, ktorí pracujú so ženou v období okolo pôrodu.

kniha, brožovaná, 368 strán, 13 x 20 cm, čeština, ISBN 978-80-7436-014-5

Autorky: Ivana Antalová, Gauri Chrastilová a Michaela Mrowetz

Vydavateľstvo: DharmaGaia

Naše hodnotenie: kniha poukazuje na obrovskú dôležitosť prvého kontaktu matky s dieťaťom, bez ohľadu na to, za akých okolností sa dieťa narodilo (prirodzene, či sekciou, v nemocnici, či inde...). Ukazuje aj na obrovskú dôležitosť kontaktu s dieťaťom v prípade, že sa narodí postihnuté či mŕtve, ktorý vplýva na neskoršie sa vysporiadanie so situáciou. Toto je ďalšia kniha, ktorá by sa mala zapísať do zoznamu povinného čítania nie len pre budúcich rodičov, ale aj zdravotníkov. Predišlo by sa tak častým prípadom popôrodnej depresie u matky a separačnej úzkosti u dieťaťa...

Kód Bon
Výrobca Knižné vydavateľstvo
EAN 9788074360145
Cena
(s DPH)
15,71 € / ks